Naujienos
Didžiojo Penktadienio Kryžiaus kelias Senvagėje
2015.04.04    

Kryziaus kelias 2015


Balandžio 3 d., Didįjį Penktadienį, Senvagėje buvo apmąstomas Kristaus Kryžiaus kelias. Kryžiaus kelio eisenai vadovavo Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas, SJ. Renginio režisierė Inga Talušytė. Dalyvavo Panevėžio miesto aktoriai ir solistai, parapijų tikintieji, choristai, jaunimo grupės.


Vysk. Liongino Virbalo žodis Kryžiaus kelio pabaigoje:

Mielieji,

gerai, kad esame čia, kad šį Didžiojo Penktadienio vakarą esame susirinkę toje vietoje, kur gyvenam, praeiname su reikalais ar ateiname pailsėti.

Kryžiaus kelias, kurį apmąstėme, Kristaus kelionė į Golgotą – nukryžiavimo vietą – nėra tolimų ir mums svetimų įvykių minėjimas.

Kryziaus kelias 2015

Ar nesame patyrę pasmerkimo, o gal ir patys kitą pasmerkę!?
Kuris iš mūsų nepajutome, kad gyvenimas kartais tampa kaip sunkaus kryžiaus nešimas!?
Ar nė karto neparpuolėme po savo našta, kai norėjosi sakyti: „Daugiau nebegaliu“, o vis dėlto reikėjo eiti į priekį.

Bet šiame Kristaus, kaip ir mūsų kelyje yra ir simonai – pakišantys savo petį po mūsų našta; yra veronikos, kurių mažas prisilietimas atskleidžia didelę meilę. Kaip gera, jei mums patiems pavyko pabūti tokiais simonais ar veronikomis.

Tad grįžkime į namus eidami ne tik Kristaus, bet ir savo gyvenimo kelią – kartu su Kristumi, žinodami, kad Jis eina su mumis ir nepalieka prie Golgotos, o lydi į Prisikėlimą.

Iškalbingiausias yra pats Kryžiaus kelias ir nebereikia daug žodžių. Po palaiminimo tyliai išsiskirstysime, tvirtai tikėdami, kad ši tyla jau yra Velykų džiaugsmo giesmės įžanga.

Kryziaus kelias 2015