Leidinio apie Lietuvą pristatymas Berlyne
2015.04.19

Renovabis leidinys apie Lietuvą

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms "Renovabis" publikavo leidinį "Litauen. Wiederaufbau einer Kirche" (Lietuva. Bažnyčios atkūrimas), kurios autorius Markus Nowak keliavęs po Baltijos šalis ir išleidęs panašius leidinius apie Estiją bei Latviją. 82 puslapių pilname nuotraukų leidinyje pristatytos ir aprašytos septynios Lietuvos vyskupijos, keletas vienuolijų bei jų veikla, garsios šventovės bei sielovada ir visuomenės gyvenimas.

Balandžio 15 d. Berlyne vyko šios publikacijos pristatymas, kuriame dalyvavo Lietuvos Vyskupų Konferencijos vicepirmininkas Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas SJ, Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje Ministras patarėjas Ramūnas Misiulis, Renovabis vykdomasis direktorius Gerhard Albert ir kiti svečiai. Įvykusioje diskusijoje dalyviai palietė per 25 nepriklausomybės metus pasikeitusio visuomenės veido ir Bažnyčios Lietuvoje istorijos bei dabarties ir ateities perspektyvų temas. Kelios dešimtys pristatymo svečių, susidomėjusių Lietuvos ir Bažnyčios Lietuvoje padėtimi turėjo įvairių klausimų, todėl išsivystė gyva diskusiją. Renginyje dalyvavo ir keli Berlyne gyvenantys lietuviai.

Renovabis leidinio pristatymas

„Renovabis“ - Vokietijos Vyskupų konferencijos įsteigta katalikų solidarumo akcija su Vidurio, Rytų ir Pietryčių Europos žmonėmis.