Gegužės 11 d. vyko Panevėžio vyskupijos vargonininkų kvalifikacinis seminaras
2015.05.18
Varg. Mantas Masiokas

Gegužės 11 d. Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje vyko vyskupijos vargonininkų kvalifikacinis seminaras.

Į Katedros vargonų studiją susirinko 15 vyskupijos parapijų vargonininkų. Kvalifikacinį seminarą vedė Religinės muzikos centro vicepirmininkė, Lietuvos Muzikos ir Tearto akademijos vargonų ir klavesino katedros dekanė, profesorė, vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur.

Lektorė išsamiai pasakojo apie vargonininkams rūpimus kasdieninius klausimus: vargonų registruotės pasirinkimo svarbą, registrų tembrų ypatumų specifiką, pagrindinius liturginio grojimo ir akomponavimo vokalui principus.

Prie atrestauruotų katedros vargonų, lektorė demonstravo kaip atlikti vieną ar kitą pasirinktą kūrinį. Praktinėje dalyje lektorė klausė ir patarė seminaro dalyviams, kaip vengti pasitaikančių grojimo klaidų, kruopščiai analizavo dažniausiai bažnyčiose atliekamus kūrinius. Dalyviams prašant, vargonininkė atskleidė baroko muzikos, o ypač J. S. Bacho kūrinių atlikimo esminius principus, atliko Prancūzų kompozitoriaus L. N. Clerambault, baroko epochos kūrinio: Recits de Cromorne et de Cornet separe analizę.

Tikime, kad tai nepaskutinis susitikimas su nuoširdumu ir paprastumu spinduliuojančia lektore. Nuoširdžiai dėkojame vargonininkei Renatai Marcinkutei- Lausieur už pamokymus ir suteiktą galimybę „susiderinti“ vargonavimo kompasus.

Dėkojame Katedros klebonui kun. E. Troickiui, už padrąsinimo žodį ir palaiminimą darbų pradžioje, o ir už karštą arbatos ar kavos puodelį seminaro metu.