Raguvėlės Šv. diakono Stepono parapija
Raguvėlė
LT–29176 Anykščių r.

Adm. kan., teol. lic. Saulius FILIPAVIČIUS (Troškūnai)

Sekmadieniais: 11.30 val.

Švč. M. Marijos Škaplierinės – liepos 16 d. (keliama į sekmadienį po 16 d.)
Šv. Juozapato – lapkričio 18 d. (keliama į lapkričio paskutinį sekmadienį)
Šv. Stepono – gruodžio 26 d.

Šv. diakono Stepono bažnyčia yra Anykščių rajone, Raguvėlės kaime, Rūtų g. 4, prie Panevėžio-Troškūnų kelio, Juostos (Nevėžio dešiniojo intako) dešiniajame krante. Medinė. Pastatyta 1796 m. Liaudiško klasicizmo formų.

1784 m. minima Raguvėlės koplyčia. Į ją pamaldų laikyti atvykdavo vienuoliai bernardinai iš Troškūnų. Raguvėlės dvaro savininkas Jurgis Komaras 1796 m. pastatė dabartinę medinę bažnyčią. Mykolas Komaras 1902 m. jai skyrė 16 dešimtinių žemės, bet kunigo neišlaikė. 1924 m. įsteigta parapija. 1930 m. išdažytas bažnyčios vidus.

Ji liaudiško klasicizmo formų, stačiakampio plano (24x12 m), su stačiakampe apside, vienabokštė. Vidus 3 navų. Šventoriaus tvora medinė ažūrinė, su plytų mūro stulpais.