Biržų dekanatas Biržai   •   Geidžiūnai   •   Kupreliškis   •   Kvetkai   •   Nemunėlio Radviliškis   •   Pabiržė   •   Papilys   •   Smilgiai   •   Suostas   •   Vabalninkas
Kupreliškio Šv. arkang. Mykolo parapija
Kupreliškis
LT–41255 Biržų r.

Adm. Vidmantas KARECKAS(Papilys)

Koplyčios: Diliuose

Sekmadieniais: 11.00 val.
Šiokiadieniais: sutartu laiku.

Šv. Elzbietos – liepos 8 d. (keliama į sekmadienį po 8 d.)
Šv. Mykolo arkangelo (titulo) – rugsėjo 29 d. (keliama į sekmadienį po 29 d.)

Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia yra Biržų rajone, Kupreliškio miestelyje, 9 km į pietus nuo Papilio. Medinė. Pastatyta 1898 m. Liaudies architektūros formų.

Pirmoji (dvaro) koplyčia Kupreliškio kapinėse pastatyta 1787 m. Raudondvario savininkė Elžbieta Kušeliauskienė 1861 m. pastatė bažnyčią. Ji turėjo 3 registrų vargonus, 2 varpus. Kunigo J. Ramono rūpesčiu 1898 m. bažnyčia išplėsta: pristatyta presbiterija ir 2 zakristijos, padidinta klebonija.

Bažnyčia turėjo 3,5 ha žemės, 1904 m. Jurgis Tūnaitis jai dovanojo 15 ha. 1928 m. ir 1945 m. ji suremontuota: apdengta skarda, ištinkuoti pamatai, pastatyta suolų, perdažyti altoriai. Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano (26x10 m), bebokštė. Įrengti altoriai. Akmenų mūro šventoriaus tvoros vartai trijų angų. Virš centrinės angos yra antras aukštas su daugeliu angų. Šventoriuje stovi medinė 3 tarpsnių varpinė. Kapinėse palaidoti Kupreliškio klebonai Aleksandras Papučka (1914–1977) ir Gediminas Ignas Blynas (1917–1981).