Panevėžio-Krekenavos dekanatas Anciškis   •   Berčiūnai   •   Ėriškiai   •   Krekenava   •   Lėnas   •   Naujamiestis   •   Panevėžio katedra   •   Panevėžio Švč. Trejybės   •   Ramygala   •   Truskava   •   Uliūnai   •   Upytė   •   Vadokliai   •   Vadaktėliai   •   Velžys
Upytės Šv. Karolio Boromėjaus parapija
Upytė
LT–38040 Panevėžio r.
Mob. tel.: +37061639715

Adm. kun. dr. Gediminas JANKŪNAS (Krekenava)

Sekmadieniais: 10 val.

Švč. M. Marijos Apsilankymo – gegužės 31 d. (keliama į paskutinį mėnesio sekmadienį)
Marijos Magdalenos – liepos 22 d. (keliami į sekmadienį prieš 22 d.)
Šv. Karolio Boromiejaus – lapkričio 4 d. (keliami į sekmadienį po 4 d.)

Šv. Karolio Boromėjaus bažnyčia yra Panevėžio rajone, Upytės kaime, 6 km į pietryčius nuo Naujamiesčio, prie Panevėžio-Krekenavos kelio. Medinė. Pastatyta 1878 m. Liaudies architektūros formų, turi neobaroko bruožų.

Iki 1595 m. Upytėje pastatyta evangelikų reformatų bažnyčia. Ji sunyko po 1665 m., mirus paskutiniam Čičinskų giminės palikuoniui. Upytės katalikų koplyčiai 1742 m. paskelbti atlaidai. Nuo 1849 m. rašytos metrikų knygos. Klebonas Felicijonas Bytautas su parapijiečiais 1878 m. pastatė dabartinę medinę bažnyčią. 1895 m. įsigyti Kryžiaus kelio stočių paveikslai. 1927 m. stogas apdengtas skarda. 1937 m. nudažytas bažnyčios vidus ir išorė.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, turi neobaroko bruožų, kryžminio plano (19,2x8,5 m), su trisiene apside ir 2 bokšteliais, įrengti trys altoriai, yra 8 registrų vargonai. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Prie jos prišlieta medinė 3 tarpsnių varpinė.