Salamiesčio Šv. Antano Paduviečio parapija
Biržų g. 16, Salamiestis
LT–40040 Kupiškio r.

Adm. dr. Rimantas GUDELIS (Antašava)

Sekmadieniais: 12 val.
Šventėmis: sutartu laiku
Kitomis dienomis: sutartu laiku

Šv. Jurgio – balandžio 23 d. (keliama į artimesnį sekmadienį)
Šv. Antano (titulo) – birželio 13 d. (keliama į artimesnį sekmadienį)
Šv. apašt. Baltramiejaus – rugpjūčio 24 d. (keliama į priešpaskutinį mėnesio sekmadienį)

Šv. Antano Paduviečio bažnyčia yra Kupiškio rajone, Salamiesčio miestelyje, 10 km į pietryčius nuo Vabalninko. Akmenų mūro. Pastatyta 1820 m. Klasicistinė.

Pirmoji Salamiesčio katalikų bažnyčia ar koplyčia pastatyta 1690 m. 1732 m. minima maža, šiaudais dengta bažnytėlė, grafai Morikoniai išlaikė kapelioną. Nuo 1798 m. pradėtos rašyti gimimo metrikų knygos, bažnyčia tapo Vabalninko parapijos filija ir turėjo nuolatinį kunigą. Kunigo Mykolo Dirvianskio rūpesčiu, grafienės Konstancijos Morikonienės ir parapijiečių lėšomis 1815–1820 m. pastatyta dabartinė akmenų mūro bažnyčia. Filialistas Antanas Vasiliauskas 1868 m. apmūrijo šventorių, sumūrijo varpinę. 1889 m. įrengti 6 registrų vargonai. 1891 m. pastatytas didysis altorius. 1904 m. bažnyčia išdažyta, įdėtos naujos lubos. Per Pirmąjį pasaulinį karą į Rusiją išvežti 3 varpai. Klebono J.Kirnos iniciatyva 1924 m. nuliedintas varpas dingo per Antrąjį pasaulinį karą. 1925 m. bažnyčia apdengta skarda, padarytas naujas bokštelis. Klebono Kazimiero Pukenio rūpesčiu 1938 m. perdažytas bažnyčios vidus. Po Antrojo pasaulinio karo Salamiestis tapo parapija.

Bažnyčia klasicistinė, stačiakampio plano (26x12,6 m), su pusapskrite apside, vienanavė. Joje 3 altoriai. Originalūs aukšti šventoriaus tvoros vartai su 3 angomis varpeliams.