Aleksandravėlės Šv. Pranciškaus Serafiškojo parapija
Aleksandravėlė
LT–42010 Rokiškio r.
Tel. (458) 7 86 38

Adm. mgr. Laimonas NEDVECKAS (Obeliai)

Sekmadieniais: 10 val.
Šeštadieniais ir šiokiadieniais: pagal susitarimą

Švč. M. Marijos Paguodos – rugpjūčio IV sekmadienį

Šv. Pranciškaus Serafiškojo bažnyčia yra Rokiškio rajone, Aleksandravėlės kaime, prie Obelių-Zarasų kelio. Tinkuoto akmenų mūro. Pastatyta 1796 m. Klasicistinė.

Dabartinę mūrinę bažnyčią 1782–1796 m. pastatė dvaro savininkas Ignas Morikonis. 1795 m. įsteigta parapija, paskirtas klebonas. Klebonija buvo mūrinė, vėliau pastatyta medinė. 1832 m. bažnyčiai priklausė 1,5 valako žemės. XIX a. antrojoje pusėje Aleksandravėlėje 30 metų klebonavo Pranas Savickas (1778–1863), rašęs eiles. Bažnyčiai 1940 m. pradžioje priklausė 30 ha žemės.

Bažnyčia klasicistinė (30x15 m), su bokšteliu ant kraigo. Turi 3 altorius. Nedidelis šventorius (40x30 m), tvora akmenų mūro, kampuose yra 2 mūrinės varpinės (9 m aukščio).