Onuškio Šv. arkang. Mykolo parapija
Onuškis
LT–42441 Rokiškio r.

Adm. psichol. mgr. Saulius KERAS (Juodupė)

Sekmadieniais: 14 val.
Šiokiadieniais pagal sutarimą

Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų (Žolinė) – rugpjūčio 15 d.

Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia yra Rokiškio rajone, Onuškio kaime, 3 km nuo Latvijos sienos. Medinė. Pastatyta 1908 m., turi neobaroko bruožų.

Pirmoji bažnyčia pastatyta 1674 m. Jai 1675 m. nupirktas varpas. Nuo 1680 m. pradėtos rašyti metrikų knygos (įrašai nereguliarūs). Iš Onuškio dvaro 1698 m. bažnyčiai dovanota žemės, kurią vėliau Chominskiai atėmė. 1772 m. inventoriuje nurodyta griūvanti prūsiško mūro bažnyčia. Ona ir Konstantinas Kaminskai 1774 m. pastatė naują medinę bažnyčią. Klebonas Petras Dočkus pastatė prieglaudą, sutvarkė ūkinius trobesius.

Ilgametis Onuškio klebonas Juozas Čuvinskas (Onuškyje 1907-1933 m.; čia ir palaidotas) 1908 m. kapitališkai suremontavo bažnyčią, sujungė jos žemes į 41 ha sklypą, įsteigė „Laimės" kooperatyvą. Klebono rūpesčiu 1920 m. įsteigta senelių prieglauda, 1921 m. perdengtas bažnyčios stogas. Klebonas Leonardas Tamošauskas 1949 m. balandžio 23 d. suimtas, nuteistas 10 m. kalėti (į Lietuvą grįžo 1956 m.).

Bažnyčia turi neobaroko bruožų, kryžminio plano (30,5x17,5 m), dvibokštė. Joje 3 altoriai.