Ragelių Švč. M. Marijos parapija
Rageliai
LT–42272 Rokiškio r.

Adm. Leonas LINDA (Jūžintai)

Koplyčios: Leibgaliai

Sekmadieniais: 10 val.
Šiokiadieniais: sutartu laiku

Jėzaus Vardo – III sekmadienį po Trijų Karalių
Marijos Krikščionių pagalbos (titulo) – gegužės 24 d.
Pijaus X – rugpjūčio 21 d. (keliama į rugsėjo I sekmadienį)
Kristaus Prisikėlimas (Velykos)

Švč. Mergelės Marijos bažnyčia yra Rokiškio rajone, Ragelių kaime, 10 km į pietus nuo Rokiškio. Medinė. Pastatyta 1875 m. Liaudies architektūros formų, turi neogotikos bruožų.

Ragelių koplyčioje 1800 m. leistos pamaldos. 1810 m. ji pašventinta. Apie 1837 m. paskirtas nuolatinis kunigas. Po 1850 m. įrengti vargonai. 1874 m. gautas leidimas bažnyčią remontuoti. 1875 m. pailginta ir paaukštinta. Apie 1890 m. suremontuoti vargonai. 1912-1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. 1936 m. vasario 5 d. įsteigta parapija. Klebonas Jurgis Šimonėlis (1898-1957) buvo suimtas ir iki 1956 m. kalintas.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, turi neogotikos bruožų, stačiakampio plano, vienanavė. Turi 3 altorius. Šventorius aptvertas. Jame stovi medinė varpinė.