Žiobiškio Šv. arkang. Mykolo parapija
Šilo g. 9, Žiobiškis
LT–42411 Rokiškio r.

Adm. teol. lic. Virginijus ŠIMUKĖNAS (Suvainiškis)

Sekmadieniais: 14 val.

Šv. Juozapo – kovo 19 d.
Šv. Dvasios atsiuntimo (Sekminės)
Švč. M. Marijos Škaplierinės – liepos 16 d.
Šv. apašt. Baltramiejaus – rugpjūčio 24 d.
Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo – gruodžio 8 d.
Šv. arkang. Mykolo, Gabrieliaus ir Rapolo – rugsėjo 29 d.

Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia yra Rokiškio rajone, Žiobiškio kaime, 11,5 km į pietvakarius nuo Juodupės, Vingerinės (Nemunėlio dešiniojo intako) dešiniajame krante. Akmenų ir plytų mūro. Pastatyta 1911 m. Neogotikinė.

Vingerinės dvaro savininkai Angelė ir Juozapas Daumantas Sesickiai 1803 m. Žiobiškyje pastatė medinę bažnyčią. Įsteigta parapija. Fundatoriai bažnyčią ir parapiją aprūpino žeme, pinigais. 1900 m. suprojektuota mūrinė bažnyčia (sąmatinė vertė 29 306 rublių). Klebono Vincento Zapkaus rūpesčiu 1902–1911 m. pastatyta dabartinė bažnyčia (darbus prižiūrėjo inž. K.Kiunzelis), įrengta klebono Jurgio Gogelio pastangomis. 1913 m. pastatyti šoniniai altoriai. Per Pirmąjį pasaulinį karą į Rusiją išvežti 4 varpai. 1922 m. birželio 15 d. bažnyčią konsekravo vyskupas Pranciškus Karevičius. Klebonas Povilas Paškevičius pastatė parapijos salę, naują kleboniją, 1931 m. įrengė didįjį altorių. 1940 m. perlietas skilęs varpas.

Bažnyčia neogotikinė, lotyniško kryžiaus plano (46x26 m), su penkiasiene apside, aukštu bokštu, 4 bokšteliais. Vidus 3 navų. Jas dengia kryžminiai skliautai.