Biliakiemio Švč. M. Marijos Vardo parapija
Biliakiemis
LT–28435 Utenos r.

Adm. Povilas KLEZYS (Spitrėnai)

Sekmadieniais: 12.30 val.

Šv. Aloyzo – birželio 21 d. (keliama po 21 d.)
Švč. Mergelės Marijos Vardo (titulo) – rugsėjo 12 d. (keliama į sekmadienį po 12 d.)

Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia yra Utenos rajone, Biliakiemio kaime, 6 km į pietryčius nuo Utenos, Krašuonos dešiniajame krante. Medinė. Pastatyta 1940 m.

Biliakiemio bažnyčia pastatyta 1940 rn. Utenos klebono Jono Asminavičiaus rūpesčiu ir gyventojų lėšomis. Daugiausia aukojo: Teofilė Norkūnaitė 4000 litų, Adelė Jasudytė – 4000 Lt, Benigna Trinkūnaite – 1500 Lt. Nupirktame 6 ha sklype pagal inžinieriaus Prano Indriūno projektą 1937–1940 rn, pastatyta bažnyčia (išleista 12 258 Lt) ir ūkiniai pastatai. Pirmasis jos klebonas – J. Asminavičius. Nuo 1940 m. čia kunigavo, vėliau klebonavo Petras Markevičius (1912–1987), dailininkas ir poetas.

Bažnyčia medinė, karkasinė, bazilikinė, stačiakampio plano (25x10 m), su kampuose esančiais išsikišimais. Ant zakristijos, greta presbiterijos, pastatytas bokštas. Vidus 3 navų (vidurinioji aukštesnė).