Zarasų dekanatas Dusetos   •   Degučių koplyčia   •   Baltriškės   •   Antalieptė   •   Antazavė   •   Aviliai   •   Imbradas   •   Salakas   •   Švedriškė   •   Vajasiškis   •   Zarasai
Vajasiškio Šv. Jono Krikštytojo parapija
Vajasiškis
LT–32405 Zarasų r.

Adm. Saulius KALVAITIS (Daugailiai)

Koplyčios: Juknėnuose

Sekmadieniais: 10 val.
Šiokiadieniais pagal susitarimą

Šv. Jono – birželio 24 d. (keliama į artimesnį sekmadienį), 12 val.
Šv. Onos – liepos 26 d. (keliama į artimesnį sekmadienį), 12 val.
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d. (keliama į sekmadienį po 14 d.)
Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo – gruodžio 8 d.

Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia yra Zarasų rajono pietuose, 8 km į rytus nuo Daugailių, Alksno ežero vakariniame krante. Medinė. Pastatyta 1863 m.

Vajasiškis iki 1795 m. buvo Vilniaus vyskupo Salako dvaro valda. Apie 1795 m. pastatyta bažnyčia. 17...???m. leista laikyti pamaldas. Vajasiškyje gyveno kunigas, kuris laikydavo Šv. Mišias, bet kitų religinių patarnavimų neteikė. 1862 m. atvykęs kunigas Liudvikas Jokūbauskas 1863 m. pastatė naują medinę bažnyčią. 1902 m. pastatyti bažnyčios tarnų namai. Kunigas Jonas Deveikis 1911 m. pastatė medinę kleboniją, 1912 m. suremontavo ir atnaujino bažnyčią, nupirko parapijai 4 ha žemės. Kunigas L.Armalis 1918 m. suremontavo kleboniją. Klebono kanauninko Antano Bačkio rūpesčiu 1935 m. pastatytas parapijos namas su sale. 1940 m. įkurta parapija. 1943 m. pastatyta prieglauda. Vajasiškis garsėjo Šv. Jono ir Šv. Onos atlaidais.

Bažnyčia kryžminio plano, dvibokštė, su siauresne už navas apside. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Jame stovi medinė varpinė su 4 varpais.