Klausimai ir atsakymai

Danguolė:  Noriu pašventinti Marijos paveikslėlį,kuris bus skirtas dukrai.Ar galima jį pašventinti,ar yra tam skirtos dienos,ar užtenka paprašyti kunigo? Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Užtenka bet kada paprašyti.

Eglė:  Sveiki. Yra toks prietaras (apie kurį sužinojau dar prieš atsivertimą) - kai ant laikrodžio pamatai vienodus skaičius, reikia sugalvoti norą ir jis turėtų išsipildyti. Jau keletą metų kovoju su šiuo prietaru. Dažniausiai, o ypač paskutiniu metu, atrodo, jog tai įvyksta tyčia, gana dažnai, nors ir stengiuosi saugotis, vistiek pamatau tokius skaičius. Kaip įmanydama stengiuosi priešintis, bet būna, kad mintyse jau "užfiksuoju" šiokį tokį norą, bet tuoj pat priešinuosi. Ką daryti, pavargau kovoti su šiuo prietaru? Ar jei jau pradedu galvoti norą, bet tuoj pat priešinuosi, darau sunkią nuodėmę?

Kun. Saulius Černiauskas:  Kovoti su pagunda yra visada sunku ir liūdna kai pralaimi. Dievas yra virš visų skaičių, virš laiko ir erdvės, Jam viena diena kaip tūkstantis metų ir tūkstantis metų kaip viena diena (pgl. 2 Pt 3,8). Todėl bet kokie skaičiai, sutapimai, iškritusios kortos ar per kelią perbėgusios vargšės katės ir lieka tik prietarais, kas yra visiškas nepasitikėjimas Dievu. Jis siunčia kitokius ženklus, reikia mokytis juos atpažint.Jis turi savo planą kiekvienam ir laimingas tas, kuris tai atranda.

Vilija:  Laba diena, Norėtuma pasiteirauti kur galima būtų rasti Palėvenėlės Švč. M. Marijos parapijos bažnytinių įrašų knygas . Iš anksto dėkui už atsakymą. Pagarbiai, Vilija

Kun. Saulius Černiauskas:  Jums reikia kreiptis į Palėvenėlės parapijos administratorių.

Vitalija:  Garbė Jėzui Kristui. Kiek teko visur matyti, Biblija yra ganėtinai brangi knyga ir vargingesnis žmogus jos negali nusipirkti. Ir nesu mačiusi, kad kažkas bažnyčioje turetu Biblija. Kodėl niekas bažnyčioje jos neturi? Ar Biblija paprastam žmogui nereikalinga ar kaip?

Kun. Saulius Černiauskas:  Reikalinga. Bibliją galima įsigyti ir internetu, kaina svyruoja nuo 14-15 €. Į bažnyčią neštis knygą nėra labai patogu, namuose daug patogiau ją skaityti. Be to šv. Mišių metų Biblija (Dievo žodžio skaitiniai) yra skaitoma.

Vi:  Laba diena. Esu krikštyta ir priėjusi komuniją, tačiau neturiu sutvirtinimo sakramento. Ar galiu tokiu atveju tuoktis bažnyčioje?

Kun. Saulius Černiauskas:  Savo atsakymą apibrėšiu cituodamas Kanonų teisės kodekso 1065 kanoną: § 1. Katalikai, dar nepriėmę Sutvirtinimo sakramento, turi jį priimti prieš sudarydami santuoką, jei tai įmanoma padaryti be didelio nepatogumo. § 2. Sutuoktiniams primygtinai patariama priimti Atgailos ir Švenčiausiosios Eucharistijos sakramentus, kad vaisingai būtų priimtas Santuokos sakramentas.

Stasė:  Noriu paklausti apie babtistu bendruomenes.Kodėl jų Vilniuje yra net kelios bendruomenes skirtingais pavadinimais.Tai sektos ar ne.

Kun. Saulius Černiauskas:  Sunku atsakyti į klausimą kodėl jų yra kelios bendruomenės, gali būti įvairių priežasčių. Tai ne sektos.

Inesa:  Laba diena, ar įmanoma ką nors sužinoti apie savo prosenelio Mykolo Tomkevičiaus tėvus bei brolius, seseris. Kuriais metais jie susituokė? Ką galima sužinoti ir apie mano promočiutės Konstancijos Bačanskaitės tėvus? Ar būtina atvykti pas Jus į vietą ar galima sužinoti el,paštu.

Kun. Saulius Černiauskas:  Kreikitės į tos parapijos kleboną, kurioje Jūsų prosenelis ir promočiutė buvo krikštyti, tuokėsi ir palaidoti.

Valdas:  GJK Kada atsinaujinsite svetainę ir joje esančią infomaciją? Nes toks stabiliai nekintantis vaizdas ir medžiaga neatitinka šio laikmečio dvasios...

Kun. Saulius Černiauskas:  Šiuo klausimu yra rimtai dirbama. Greitu laiku pasirodys nauja svetainė.

Eugenijus:  Ar tinka šventų Mišių metu, kurios aukojamos už du mirusiuosius, suteikti ir santuokos sakramentą jaunavedžiams? šv. Mišias aukojo vienas kunigas.

Kun. Saulius Černiauskas:  Jeigu šv. Mišių metu teikiamas Santuokos sakramentas, labiausiai priderėtų melstis ir minėti jaunuosius, tačiau galima paminėti ir mirusiuosius, pvz. jaunojo ar jaunosios mirusius senelius ar tėvus.

Rimgaudas:  Sveiki, Rašau Jums dėl krikšto pažymos gavimo. Gyvenu Vilniuje, tačiau esu krikštytas Alantos bažnyčioje. Galbūt yra galimybė, kad jūs išrašytumėte pažymą ir tuomet sutartume laiką, kada galėčiau atvykti jos pasiimti? Krikšto data: 1993-07-24, vardas Rimgaudas Kukta. Krikštijo kunigas A. Petkūnas.

Kun. Saulius Černiauskas:  Kreipkitės į Alantos parapijos kleboną.