Klausimai ir atsakymai

Jonas:  Sveiki, Noriu paklausti, ar ką tik į vienuolyną įstojęs jaunuolis (be kunigų seminarijos) jau laikomas dvasininku?

Kun. Saulius Černiauskas:  Bažnyčios teisė dvasininkais vadina tik įšventintus tarnus.

Jelena:  Esu pasimetusi... Girdėjau, kad paprastam asmeniui, kaip aš pakrikštyti vaikutį jau nebeįmanoma. Sakykit prašau, kur rasti kainoraštį?

Kun. Saulius Černiauskas:  Suprantamas Jūsų rūpestis girdėjus įvairias kalbas, tačiau tokiais atvejais reikėtų kalbėti konkrečiais faktais. Jokių kainoraščių (Panevėžio vyskupijos parapijose) nėra, kiekvienas už krikštą paaukoja kiek gali.

Erika:  Laba diena. Norėjau paklausti, ar galima taip sakant "atkrikštyti" vaiką (tai yra pvz.: krikštijau brolio vaiką, o ar jisai gali krikštyti mano vaiką?) Ar čia yra tik prietaras?

Kun. Saulius Černiauskas:  Liaudyje gajūs įvairūs prietarai ir galima tik stebėtis, kad žmonės prietarams teikia didesnę reikšmę negu savo krikščioniškajam tikėjimui. Į klausimą kas gali būti krikštatėviais jau yra atsakyta anksčiau.

Rasa:  Sveiki, mano sūnus šiemet priims Pirmąją Komuniją, o aš nesu priėjusi, ar būtų galima padaryti kartu ar ne. Ačiū, lauksiu atsakymo.

Kun. Saulius Černiauskas:  Jūsų sūnus tikriausiai visus mokslo metus lankė užsiėmimus parapijoje ruošiantis Pirmajai Išpažinčiai ir šv. Komunijai. Jeigu Jūs taip pat pasiruošėte kartu, žinoma kad galėtumėte. Jeigu ne, kreipkitės į savo parapijos kleboną, jis mielai paaiškins ką reikia daryti.

kristina:  Laba diena. 2013 metais susituokėm su vyru jo parapijos bažnyčioje. Ar įmanoma tą pačią ceremoniją pakartoti mano parapijoje-Pas jus? Labai norėtumėm, tik nežinom ar tai įmanoma. Ačiū už atsakymą.

Kun. Saulius Černiauskas:  Deja tai neįmanoma, kadangi Santuokos sakramentas nėra kartojamas kaip šv. Komunija, Išpažintis ar ligonių Patepimas. Tuokiamasi vieną kartą be pakartojimų. Siūlau Jums kreiptis į savo parapijos kunigus atnaujinti santuokos įžadus, tam yra numatyta trumpa apeiga. Paprastai santuokos įžadai atnaujinami sukakčių proga (10, 25, 50 metų), tačiau nemanau, kad galima būtų prieštarauti, jeigu norima atnaujinti kasmet.

Vytautas:  Laba diena, sudarome su sužadėtine santuoką užsienyje, Lenkijoje. Vietinė bažnyčia reikalauja pažymos kaip būsimo sutuoktinio apie tai, kad nesu ir nebuvau vedęs t.y. nepriėmiau santuokos sakramento. Į ką turiu kreiptis dėl šios pažymos, į savo parapijos kleboną ar į Vyskupjos Kurija? Gyvenu dabar Vilniuje, buvusi parapija Dieveniškių mstl. Šalčininkų rajonas.

Kun. Saulius Černiauskas:  Prieš sudarant bažnytinę santuoką su reikalingais kitais dokumentais pristatyti prašoma ir laisvo stovio liudijimą, kurį surašo vietos (savo) parapijos klebonas ar administratorius.

Lijana:  Sveiki, Atvykome i Berčiūnų bažnyčią iš Šiaulių 14 valandai, kaip skelbiama internetiniame puslapyje www.panevezys.lcn.lt, deja, mišios jau buvo papasibaigusios. Deja, tokių lankytojų su šeimomis buvo ne viena ir ne dvi... Jei jau yra internetinis puslapis, reikėtų deramai jį prižiūrėti ir neklaidinti žmonių. Kitose bažnyčiose tokiu metu apeigos jau buvo pasibaigusios, tad teko grįžti "pabučiavus klemką"

Kun. Saulius Černiauskas:  Sveiki, didžiųjų katalikiškų švenčių ar atlaidų dienomis šv. Mišių laikas labai dažnai skiriasi nuo sekmadienių laiko. Paprastai klebonai keletą sekmadienių prieš šias šventes skelbia apie būsimą pamaldų tvarką. Mūsų vyskupijos tinklapyje Naujienų skyriuje taip pat buvo galimybė gauti informaciją apie Velykų pamaldų laiką. Berčiūnų rektorato Velykų šv. Mišių laikas taip pat buvo nurodytas. Be to, visada galima pradžiuginti kunigą maloniu pamaldų laiko pasiteiravimo skambučiu.

Ema:  Laba diena.Norėjau paklausti, ar galiu eiti išpažinties ir priimti Švenčiausiąjį, jei esu išsituokusi.Šiuo metu gyvenu su kitu žmogumi-su buvusiu sutuoktiniu šeima nepalaiko jokių santykių.Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Laba diena. Dabartinė Jūsų situacija neleidžia Jums priimti sakramentų, kadangi gyvenate su kitu žmogumi (bažnytiškai) nesusituokusi (konkubinatas). Išrišimas po išpažinties yra negalimas, nes gyvenimo situacija iš esmės nesikeičia. Išeitis - kreiptis į bažnytinį teismą dėl pirmos santuokos (jei buvo sudaryta bažnyčioje) ir jei pripažinus pirmą santuoką negaliojančia tuoktis su dabar kartu gyvenančiu žmogumi.

Laima:  Laba diena. Norėčiau sužinoti ar reikia mirimo metinių užsakyti mišias atskiras tik vienas ar dar galima pridėti prie jų ir už giminės mirusiuosius. Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Šv. Mišių intencijos su vienu vardu ar keliais - nėra griežtai reglamentuota, todėl galima minėti ir giminės mirusiuosius.

Daiva:  Garbė Jezui Kristui, Ar pas jus organizuojami kursai jauniesiems, jei taip tai kokiu dokumentu reikia? Kiek laiko jie trunka? Ar šiuo metu bus organizuojami? Kaip galėtume užsiregistruoti? Ačiū už atsakymą.

:  Sveiki, kviečiame pasinaudoti informacija, kuri viešai prieinama internete – taip ją gausite daug greičiau: http://www.pvscentras.lt/kursai-su382ad279tiniams.html

1-10  11-20  21-30  31-40  41-50  51-60  61-70  71-80  81-90  91-100  101-110  111-120  121-130  131-140  141-150  151-160  161-170  171-180  181-190  191-200  201-210  211-220  221-230  231-240  241-250  251-260  261-270  271-280  281-290  291-294