Klausimai ir atsakymai

Skaiste:  Laba diena norėjau pasiteirauti,ar pažyma apie lankomus jaunavedžių kursus tuokiančiam klebonui turi būti pristatyta griežtai prieš dvi savaitės iki vestuvių numatytos datos.Labai lauksiu jūsų skubaus atsakymo.Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Pažymai pristatyti griežtai nustatytos datos nėra, tačiau jaunavedžių anketos antroji dalis pildoma gavus pažymą apie atliktus kursus. Kada tai bus atliekama - susitarimo su klebonu reikalas.

Laima:  Sveiki, norėjau sužinoti dėl vedybų su bažnyčia. Gyvenu Vokietijoje, todėl atsivesčiau visus dokumentus iš Vokietijos. Kursus atlikome Vokeitijoje, nes vyrui būtų Lietuvoje ir neįmanoma. Visus dokumnetus turime, reikėtų Jums vertimo? Nes mums čia kunigas sakė, kad viskas lotynu kalba ir praktiškai nereikėtų. Norėčiau daugiau iš Jūsų sužinoti. Geros dienos Laima

Kun. Saulius Černiauskas:  Jums reikėtų kreiptis į kleboną parapijos kur norėtumėte tuoktis. Mūsų vyskupijoje rastųsi ir kunigų, kurie moka vokiškai, todėl problemų tikrai nebūtų. Kad nebūtų nesklandumų, reiktų kuo anksčiau nuo numatytos santuokos datos susiekti su parapijos kunigu. Turiu taip pat įspėti, kad tuokiantis bažnyčioje su užsieniečiu, primiausia privalo būti civilinė santuoka.

DIANA:  Sveiki, man reikia, kad jūs duotumėte pažymą, kad esu jūsų bažnyčioje krikštyta. Gyvenu šiuo metu ne Panevėžyje. Gal mama galėtų man ją paimti? Kokiu laiku pas jus galima butu užeiti? Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Kreipkitės į kleboną parapijos kur esate krikštyta.

jolita:  sveiki.ar galima tą pačią dieną pakrikštyti būsimą krikštatėvį ir kūdikį?

Kun. Saulius Černiauskas:  Pagal seną Bažnyčios tradiciją suaugusieji krikštijami Velyknaktį. Tačiau prieš tai jie yra paruošiami įkrikščioninimo sakramentams (Krikštas-Sutvirtinimas-Komunija). Juk vairuotojo pažymėjimo taip pat niekas neduoda nepasiruošusiam. Taigi tapimas krikščioniu nėra tik krikšto priėmimas o juo labiau, kad tik tapti kūdikio krikštatėviu. Su kūdikiu yra kitaip, nes tiek tėvai tiek krikšto globėjai įsipareigoja jį auklėti krikščioniškai, mokyti pažinti Dievą, ugdyti maldos gyvenimą...

Eglė:  "Trečias kartas nemeluoja" - posakis ar prietaras. Ar galima juo tikėti?

Kun. Saulius Černiauskas:  Posakis, kuris kartais praverčia kai ką nors bandant dusyk ir nepavykus dedi viltis į trečią. Pas mus dar sakydavo: "o ketvirtas garantuoja".

rima:  Norime paklausti dėl bažnyčios puošimo santuokos metu,ar galima patiems atsinešti į bažnyčią ir pasibarstyti rožių žiedlapių,pasimerkti gėlių,ar bažnyčioje yra raudonas kilimas,kur visą tai suderinti.Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Viską reikia derinti su parapijos klebonu, o jis jau nukreips, kas už tai atsakingas.

Vaida Gelmanienė:  Sveiki. Norėjau paklausti ar krikštyti vaiką gali daugiau nei du žmonės (pora)? Ar galėtų būti 5 krikšto tėvai?

Kun. Saulius Černiauskas:  Esu girdėjęs, kad Dzūkijoje yra buvusi tokia tradicija, tačiau nežinau visų smulkmenų. Paprastai kūdikis turi du tėvus, todėl į metrikų knygą formaliai gali būti įrašyti ir du krikšto tėvai, ką numato ir Bažnyčios teisė. Kan. 873 (KTK): "Turi būti tik vienas krikštatėvis ar krikštamotė arba krikštatėvis ir krikštamotė kartu." Primenu, kad krikštatėviai (gali būti ir vienas) turi būti sulaukę 16 metų katalikai, priėmę Sutvirtinimo sakramentą. Jei gyvena santuokinį gyvenimą, turi būti priėmę Santuokos sakramentą (jei ir iš atskirų šeimų porų). Krikštatėviai turi žinoti savo pareigą padėti tėvams krikštavaikį auklėti krikščioniškai.

Greta:  Norėjau paklausti ką galite papasakoti apie šventąją Izabelę?

Kun. Saulius Černiauskas:  Izabelė tai tas pats Elžbietos vardas ispaniškas arba portugališkas variantas.

Rima:  Laba diena,kai susituokėme su vyru jo sesuo buvo nepatenkinta, vis stengėsi mane kažkaip pašiepti, paniekinti, nors ir nežymiai, bet visada jaučiau, kad manęs nemėgsta. Bandžiau ieškoti priežasties, tačiau nepavyko, ji nepripažino, kad pyksta ant manęs ar pavydi, kad brolis vedė ir nebe ji svarbiausia jam. Motina visada liepdavo sūnui, t. y.mano vyrui sese rūpintis. manau, kad tai buvo pavydas ir santykiai visiškai pašlijo. Dabar nei aš, nei mano vyras su savo sese nebendraujame. ji pyksta ant mūsų, o mes daug kartų prašėme pasikalbėti apie tai ir viską išsiaiškinti, bet ji taip ir neatėjo. Manau, kad bijo ar nenori pripažinti suklydusi. Eidami išpažinties visada pasakome šią nuodėmę, Bet kadangi nesusitaikome, tai ta nuodėmė mus kankina. Ar nusikalstame jei imame Šv. Komuniją? Ar galima šią situaciją kaip nors išspręsti? Ar labai baisioj nuodėmėj gyvename?

Kun. Saulius Černiauskas:  Jei vyro sesuo pati sąmoningai vengia taikytis, tai tegu šitai lieka jos sąžinei, o ne Jūsų.

Vilma:  Laba diena, mano draugas nėra priėjęs prie pirmos komunijos, o santuokai ji būtina. Kaip prie jos prieiti suaugusiam žmogui,kuris namuose būna tik savaitgaliais?

Kun. Saulius Černiauskas:  Kreiptis į parapijos kleboną, jis patars.