Klausimai ir atsakymai

Eglė:  Sveiki, norėčiau sužinoti ar įmanoma bažnyčioje priimti santuokos sakramentą asistuojant ne tos parapijos kunigui, o tuoktis susitarus su kitu, konkrečiu kunigu? Dėkoju už atsakymą!

Kun. Saulius Černiauskas:  Kanonų teisė numato tokią galimybę, tačiau pirmiausia reiktų susitarti su vietos klebonu.

Vaida:  Laba diena. Organizuojame savo vestuves, tik iškilo klausimas ar santuokos sakramentą suteikiate penktadienį, pati gyvenu netoli bažnyčios, bet pastebėjau tik šeštadienį jaunavedžius. Ačiū už atsakymus

Kun. Saulius Černiauskas:  Kreipkitės į kleboną parapijos kurioje norite tuoktis.

Agnė:  Laba diena, Mes planuojame vestuves 2015 metų rugpjūčio mėnesį. Norėjau pasiteirauti kada galima užsirezervuoti dieną, mes gyvename ne Lietuvoje, taip pat dėl kursų kyla klausimas kiek laiko jie trunka ir ar galima praeiti prieš pat vestuves. Taip pat kada galima priimti Sakramentą nes mes abu jo nepriėmę. Ačiū už atsakymą.

Kun. Saulius Černiauskas:  Jums reikėtų kreiptis į parapijos kleboną pagal gyvenamą vietą. Jis turėtų Jums pasiūlyti tinkamą kursų lankymo grafiką, bei padėti pasiruošti Eucharistijos ir Sutaikinimo sakramentams. Dažnai jaunavedžiai į Lietuvą atvyksta tik kelioms savaitėms ir per tą laiką tikrai nespėja išklausyti kursų sužadėtiniams, todėl geriau tai padaryti vietoje kur gyvena.

Vilma:  Laba diena, noriu paklausti ar reikalingi santuokos kursai, jei man bus antra santuoka bažnyčioje, nes esu našlė. Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Jeigu Jūs prieš pirmą santuoką kursus baigėte, nebereikėtų, tačiau tas pats liečia ir Jūsų sužadėtinį. Iš kitos pusės juk tie kursai nėra kažkokia nereikalinga prievolė, o proga pasigilinti į katalikiškos santuokos tikslus bei savybes. Todėl atrasti laiko susitikimams, tai investicija į būsimos šeimos darną ir tvirtumą.

Deimantė :  Kokias maldas reikia mokėti norint išlaikyti Sutvirtinimo sakramento egzaminą?

Kun. Saulius Černiauskas:  Miela Deimante, kiekvienam tūlam katalikui pridera maldas ne tik mokėti, bet ir melstis, ir šventadieniais Mišiose dalyvauti. Kiek prisimenu dar ir įsipareigoti dalyvauti bažnytiniame gyvenime, pvz.: paskaityti skaitinį Mišių metu, giedoti chore (jei turi gerą klausą) ar pinti vainikus prieš atlaidus, o gal ir lankyti kokią maldos ar Šv. Rašto grupelę.

Skaiste:  Laba diena norėjau pasiteirauti,ar pažyma apie lankomus jaunavedžių kursus tuokiančiam klebonui turi būti pristatyta griežtai prieš dvi savaitės iki vestuvių numatytos datos.Labai lauksiu jūsų skubaus atsakymo.Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Pažymai pristatyti griežtai nustatytos datos nėra, tačiau jaunavedžių anketos antroji dalis pildoma gavus pažymą apie atliktus kursus. Kada tai bus atliekama - susitarimo su klebonu reikalas.

Laima:  Sveiki, norėjau sužinoti dėl vedybų su bažnyčia. Gyvenu Vokietijoje, todėl atsivesčiau visus dokumentus iš Vokietijos. Kursus atlikome Vokeitijoje, nes vyrui būtų Lietuvoje ir neįmanoma. Visus dokumnetus turime, reikėtų Jums vertimo? Nes mums čia kunigas sakė, kad viskas lotynu kalba ir praktiškai nereikėtų. Norėčiau daugiau iš Jūsų sužinoti. Geros dienos Laima

Kun. Saulius Černiauskas:  Jums reikėtų kreiptis į kleboną parapijos kur norėtumėte tuoktis. Mūsų vyskupijoje rastųsi ir kunigų, kurie moka vokiškai, todėl problemų tikrai nebūtų. Kad nebūtų nesklandumų, reiktų kuo anksčiau nuo numatytos santuokos datos susiekti su parapijos kunigu. Turiu taip pat įspėti, kad tuokiantis bažnyčioje su užsieniečiu, primiausia privalo būti civilinė santuoka.

DIANA:  Sveiki, man reikia, kad jūs duotumėte pažymą, kad esu jūsų bažnyčioje krikštyta. Gyvenu šiuo metu ne Panevėžyje. Gal mama galėtų man ją paimti? Kokiu laiku pas jus galima butu užeiti? Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Kreipkitės į kleboną parapijos kur esate krikštyta.

jolita:  sveiki.ar galima tą pačią dieną pakrikštyti būsimą krikštatėvį ir kūdikį?

Kun. Saulius Černiauskas:  Pagal seną Bažnyčios tradiciją suaugusieji krikštijami Velyknaktį. Tačiau prieš tai jie yra paruošiami įkrikščioninimo sakramentams (Krikštas-Sutvirtinimas-Komunija). Juk vairuotojo pažymėjimo taip pat niekas neduoda nepasiruošusiam. Taigi tapimas krikščioniu nėra tik krikšto priėmimas o juo labiau, kad tik tapti kūdikio krikštatėviu. Su kūdikiu yra kitaip, nes tiek tėvai tiek krikšto globėjai įsipareigoja jį auklėti krikščioniškai, mokyti pažinti Dievą, ugdyti maldos gyvenimą...

Eglė:  "Trečias kartas nemeluoja" - posakis ar prietaras. Ar galima juo tikėti?

Kun. Saulius Černiauskas:  Posakis, kuris kartais praverčia kai ką nors bandant dusyk ir nepavykus dedi viltis į trečią. Pas mus dar sakydavo: "o ketvirtas garantuoja".

1-10  11-20  21-30  31-40  41-50  51-60  61-70  71-80  81-90  91-100  101-110  111-120  121-130  131-140  141-150  151-160  161-170  171-180  181-190  191-200  201-210  211-220  221-230  231-240  241-250  251-260  261-270  271-280  281-290  291-294