Klausimai ir atsakymai

Petronėlė ir Asta:  Ar yra krikštijami vaikai kada tėvai neturi bažnytinės santuokos? Petronėlė. Ar krikštijamas kūdikis, jei vaiko gimimo liudijime nėra tėvo pavardės? Asta

Kun. Saulius Černiauskas:  Jei yra kliūtis bažnytinei santuokai, vaikai vis viena turėtų būti krikštijami ir katalikiškai auklėjami. Tačiau jei tėvai sąmoningai vengia bažnytinės santuokos, iškyla rimta abejonė ar pakrikštytas vaikas bus katalikiškai auklėjamas. Pastarasis teiginys grindžiamas KTK (Kanonų teisės kodekso) 868 kan. byloja: "Kad kūdikis būtų teisėtai pakrikštytas, reikalaujama: 1 kad tėvai ar bent vienas jų arba tie, kurie teisėtai pakeičia tėvus, sutiktų; 2 kad būtų pagrįsta viltis, jog kūdikis bus auklėjamas katalikų tikėjimu; jei jos visiškai nėra, krikštas pagal partikuliarinės teisės nuostatas turi būti atidėtas, apie priežastį pranešus tėvams. /.../" Nesant vieno iš kūdikio tėvų, vaiką krikšto metu įsipareigoja auklėti esanti pusė ir krikšto tėveliai.

tomas:  Noriu pradėti domėtis tikėjimo mokslu. Nuo ko man pradėti domėtis?

Kun.Saulius Černiauskas:  Kiekvienas turi savo jau tam tikrą patirtį, todėl labai sunku patarti. Siūlyčiau asmeniškai pasikalbėti su parapijos kunigu, gal jis galėtų patarti.

Evaldas:  Esu tikintis, tačiau jau bus keli metai kaip nesu atlikęs išpažinties. Priežastis paprasta - gyvenu dorai, nuodėmių tikrai neturiu. Kaip atlikti išpažinti, ką sakyti kunigui? Tik nesakykit, kad tokių nebūna.

Kun. Saulius Černiauskas:  Manau, kad po šios sąžinės patikros, atsiras ką sakyti. Sąžinės patikrai spausti čia

:):  Kiek metų turi turėti, kad galėtum prieiti sutvirtinimo sakramentą?

Kun. Saulius Černiauskas:  Sutvirtinimo sakramentas Panevėžio vyskupijoje teikiamas tikinčiajam esant 15 m.

:) :  Ar galima prieiti bažnyčioje komunijos neatlikus išpažinties?

Kun. Saulius Černiauskas:  Galima, jeigu po paskutinės išpažinties nebuvo padaryta sunkių nuodėmių.

Asta:  Garbė Jėzui Kristui. Skaičiau kad valgyti saldumynus yra nuodėmė . Ar tai tiesa? Gyventi ir taip yra sunku ir sudėtinga. Juk sako, kad dangus laukia tokių kaip vaikai sielų. Saldumas pagerina nuotaiką.

Kun. Saulius Černiauskas:  Viskam reikalingas saikas.

Jūratė:  LABA DIENA,MANO SŪNUS 24 METŲ BET DAR NEKRIKŠTYTAS.TAČIAU ŠIUO METU NORĖTU PRIIMTI KRIKŠTO SAKRAMENTĄ.AR GALI JĮ PAKRIKŠTYTI JEI JIS PASIRUOŠ PATS NELANKYDAMAS KURSŲ,KADANGI GYVENA UŽSIENYJE.

kun. Saulius Černiauskas:  Kadangi jis gyvena užsienyje ir jau yra suaugęs, turėtų pats kreiptis pagal gyvenamąją vietą į katalikų parapiją. Jos klebonas galėtų jam patarti ką daryti.

Ignas:  Sveiki, norėjau pasiklausti, einant Pirmosios Komunijos kokias maldas reikia mokėti?

Kun. Saulius Černiauskas:  Paprastai vaikai (3-4 kl.) rengiami Pirmajai Komunijai ir Sutaikinimo (Išpažinties) sakramentui visus mokslo metus parapijose. Mokomi tikėjimo tiesų, sakramentų, maldų, dalyvavimo sekmadienio šv. Mišiose. Svarbiausia užduotis tenka tėvams ir krikštatėviams, kurie krikštydami savo vaiką įsipareigojo jį auklėti krikščioniškai. Taigi, melstis ir maldos pavyzdį turėtų rodyti tėveliai. Pagrindinės katalikiškos maldos yra: "Tėve mūsų", "Sveika Marija", "Garbė Dievui Tėvui" bei Tikėjimo išpažinimas. Kitaip dar šios išvardintos maldos vadinamos "poteriais" (nuo lotyniškojo Pater noster - Tėve mūsų). Svarbios maldos už mirusiuosius - "Viešpaties angelas", Rožinio malda.

Sandra:  Ar yra nuodėmė muselių, vabaliukų ir kitokių panašių gyvūnėlių - Dievo kūrinių - naikinimas?

Kun. Saulius Černiauskas:  Ne.

Saulė:  Norėjau paklausti ar švęsti Kovo 8 d.t.y Moters dieną yra didelė nuodemė. Ir norėčiau dar paklausti ar tai tarptautinė šventė.Dėkinga už atsakymus.Pagarbiai saulė

Kun. Saulius Černiauskas:  Kovo 8 d. yra Tarptautinė moters diena. Švęsti bet kokias pasaulietines šventes nenukrypstant nuo katalikiškos moralės normų nėra nuodėmė. Svarbu nepamiršti, kad prasidėjusi Gavėnia yra susilaikymo nuo triukšmingų pasilinksminimų laikas.