Klausimai ir atsakymai

Darius:  Mano seneliai tuokėsi Adomynės Švč. M. Marijos bažnyčioje. Kur galėčiau pamatyti išrašus ? Gal jie yra publikuojami internete ? pavyzdžiui - www.epaveldas.lt ? jei ne, tai į ką kreiptis? Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Kreipkitės į tos parapijos kleboną.

Berta:  Sveiki, noriu priimti Sutvirtinimo sakramentą, tad domina kokius žingsnius turiu atlikti. Esu 26 metų ir jau ilgą laiką galvojų apie šį žingsnį, tik vis nepavykdavo prisiderinti prie laiko. Peržvelgus dienas, kad rugsėjo 11 d. yra teikiamas Sutvirtinimo sakramentas Smilgių bažnyčioje. Gal galėčiau sakramentą priimti tą dieną? Jau 3 metus globoju krikštasūnį, tad noras priimti Sutvirtinimo sakramentą yra paremtas asmeniniu, niekeno nevaromu ir nedarančiu įtakos iš šalies apsisprendimu. Lauksiu Jūsų atsakymo. Linkėjimai, Berta

Kun. Saulius Černiauskas:  Sveiki, Sutvirtinimo sakramentui (teikiama 15 metų sulaukus) paaugliai ruošiasi visus mokslo metus. Vyresniems taip pat turėtų būti sudaryta galimybė susiburti į grupeles, kad tinkamai pasiruošti priimti Sutvirtinimo sakramentą. Kreipkitės į savo parapijos kleboną.

Raimonda:  Garbė Jėzui Kristui! Noriu pasiteirauti dėl krikšto vardo. Kūdikio vardas yra šventas, ruošiamės krikštynoms ir renkam krikšto vardą. Artimieji teigia, kad jei vaiko vardas šventas, tai krikšto vardas nesuteikiamas. Ar tikrai? Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Tikrai.

Dalia:  norėjau sužinoti kuo skiriasi liuteronų bažnyčios tikėjimo ypatumai nuo katalikų tikėjimo? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Panevėžio vyskupijos kurija:  Labai platus klausimas, pamėginkite paieškoti literatūros bibliotekose arba internete.

Vidas:  Puslapyje -KURIJA -parašyta;Panevėžio vyskupijas - Linas Vodopjanovas OFM.Ar žodis vyskupijas reiškia vyskupą ordinarą,ar tai įsivėlusi klaida?

PVK:  Ačiū už pastebėjimą, tai klaida.

Švendrė:  Laba diena.Gal galėčiau telefonu pasikrikštyti ?

PVK:  Laba diena, labai įdomus klausimas, tačiau teks nusivilti, kad krikštas telefonu yra neįmanomas. Telefonu galima pasiruošti krikštui, tačiau apeigoms reikalingas gyvas susitikimas.

Tomas:  Laba diena, aš norėčiau pasiklausti ar Utenos aps. Biliakiemio k. bažnyčios kunigas rengia sužadėtinių kursus? Ir ar tuokiantis bažnyčioje reikalingas tik krikštas, ar reikalingi ir pirma komunija su sutvirtinimu ? Ačiū už atsakymą

Panevėžio vyskupijos kurija:  Paprastai mažesnių parapijų kunigai nurodo kur arčiausiai galima lankyti sužadėtinių kursus. Santuokos sakramentas yra skirtas tikintiems katalikams, norintiems sukurti katalikišką šeimą. Labai paviršutiniška galvoti tik apie formalius reikalavimus.

Nendre:  Laba diena.ar galima telefonu užsirašyti krikštynų datą?

Kun. Saulius Černiauskas:  Tik dėl pačios datos ir laiko nustatymo turėtų būti galima. Tačiau data ir laikas krikštui dar ne viskas.

Jonė:  GJK. Norėčiau pasiteirauti, kaip ir kur galėčiau gauti pažymą apie suteiktą Sutvirtinimo sakramentą. Buvau sutvirtinta dar sovietiniais metais vienoje iš vyskupijos parapijų. Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Kreipkitės į tą parapiją, kurioje buvote krikštyta. Paprastai Krikšto metrikuose turi būti įrašas apie Sutvirtinimo sakramentą. Jeigu kartais Krikšto metrikuose įrašo nebūtų, pabandykite kreiptis į parapiją, kur priėmėte Sutvirtinimą.

Karina:  Laba diena, Mane domina toks klausimas, ar galima pakrikštyti vaiką katalikų bažnyčioje, jei vaiko tėvai yra skirtingo tikėjimo? Tėvas katalikas, o mama stačiatikė. Pagarbiai

Kun. Saulius Černiauskas:  Ne tik galima, bet ir būtina. Taip pat reiktų, kad tokių tėvų santuoka būtų palaiminta Bažnyčios, jeigu dar to neįvyko.