Klausimai ir atsakymai

Rimgaudas:  Sveiki, Rašau Jums dėl krikšto pažymos gavimo. Gyvenu Vilniuje, tačiau esu krikštytas Alantos bažnyčioje. Galbūt yra galimybė, kad jūs išrašytumėte pažymą ir tuomet sutartume laiką, kada galėčiau atvykti jos pasiimti? Krikšto data: 1993-07-24, vardas Rimgaudas Kukta. Krikštijo kunigas A. Petkūnas.

Kun. Saulius Černiauskas:  Kreipkitės į Alantos parapijos kleboną.

lina:  G.J. K. Ar galima skaityti V.Uspaskicho knygą katalikams? Ji reklamuojama internete USPASKICHOKNYGA?Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Negalima.

Bronislavas:  G.J.K. AR galima krikščionims skaityti V.Uspaskicho knygą „Mano ligos ir priešai – mano geriausi mokytojai“ ? Ši knyga yra paženklinta YIN YANG ženklu. Joje nuo 47 pusl. minima, kad Dievas aukščiausioji energija, kuria galima užsipildyti čiakras. Blogą energiją išmetame meditacijos metu dvasinėmis pratybomis. Šioje knygoje minima karma, reikarnacija,čiakros,Visatos dėsniai , o ne Dievo Įsakymai ir t. t. Teko sutikti krikščionių, kurie nupirko internetu tą knygą, dalyvavo tų dvasinių pratybų metu, kurias Lietuvoje veda V.Uspaskicho komanda. Šios knygos sudarytojas Viktoras rašo, kad tai psichologinė knyga. Beje, knygos pradžioje nurodyti autoriai iš kurių info ši knyga sudaryta. Jie yra PARAPSICHOLOGAI arba keli diplomuoti psichologai tapę tokiais. Ar skaičiusiems tą knygą, atlikinėjusiams dvasines sinkretizmo praktikas reikia kaip tai ATGAILAUTI? Kaip tą padaryti? Ką aiškinti tiems, kurie ruošiasi pirkti knygą , dalyvauti dvasinėse pratybose neakivaizdžiai ar tiesiogiai su Viktoro komanda? Dėkoju.

Kun. Saulius Černiauskas:  Panašaus turinio knygų skaitymas ir praktikavimas užtraukia rimtas pasekmes ir padarinius, todėl būtina išpažinti tai kaip nuodėmę prieš Pirmąjį Dievo įsakymą.

Tania:  Laba diena, ar galima sudaryti bažnytinę santuoką neregistruojant jos kaip civilinės. Pagal ankstesnę tvarką asmenys galėjo priimti santuokos sakramenta ir vėliau patys (jeigu nori) įregistruoti santuoką civilinės metrikacijos skyriuje. Šiuo metu, kunigas yra įpareigotas per 10 dienu pranešti civilinės metrikacijos skyriui apie sudarytą santuoką. Todėl kilo klausimas ar tebėra galimybė priimti santuokos sakramentą ir santuokos neregistruoti civilinės metrikacijos skyriuje (del finansinių priežasčių). Dėkoju.

Kun. Saulius Černiauskas:  Po 2012 m. birželio 1 dienos įsigaliojusios sutarties tarp LR Vyriausybės ir Lietuvos vyskupų konferencijos (Nr. 4R-2/1-111) tiokios galimybės nebeliko.

Eugenijus:  Koks dokumentas reglamentuoja kunigų perkėlimą iš parapijos į kitą parapiją?

Kun. Saulius Černiauskas:  Vyskupo dekretas!

Julius:  Kaip žinia, rugsėjo 21, 23 ir 24 d. Visuotinėje Katalikų Bažnyčioje yra metų ketvirčių dienos. Ar Lietuvoje jos yra minimos? Jei taip, tai kaip jos minimos - ta intencija aukojamos Šv. Mišios? Yra kažkokios maldos? Kaip jas gali ar turi minėti pasauliečiai, negalintys dalyvauti Šv. Mišiose. Tarp kitko, "Katalikų maldyne" (1984 m. leidimas) nurodoma, kad "Metų ketvirčių ir įvairių vigilijų dienomis, [...] pasninko nėra".

Kun. Saulius Černiauskas:  Šiek tiek apie ketvirčių dienas - lot. quatember, kilo iš ieiunia quattuor temporum. Tai 4 Atgailos periodai po 1 savaitę: po vieną pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Dažniausiai būdavo švenčiama tik tų savaičių trečiadienis, penktadienis ir šeštadienis. Tomis dienomis būdavo pasninkaujama. Šio pasninko prasmė - dėkoti Dievui už suteiktas kūrinijos gėrybes, priminti žmonėms, kad jas privalo vartoti nuosaikiai ir nepamiršti stokojančių. Kadangi maldyne taip nurodyta, vadinasi Lietuvos Katalikų Bažnyčioje šio pasninko nebeliko.

Edvinas Bartkus:  Laba diena, Žinau, kad norint priimti Sutvirtinimo sakramentą, reikia lankyti kažkokį tai laiko tarpą bažnyčioje pamokas. Dabar klausimas,- kaip ir kur man kreiptis jei noriu tas pamokas lankyti??? Esu kaip ir Panevėžietis, bet po universiteto baigimo, likau gyventi Vilniuje(Lazdynuose), ir norėčiau, kad tos paskaitos ir būtų Vilniuje, nes į Panevėžį grįžtu gal tik kartą į mėnesį.

PVK:  Kreipkitės į Lazdynų Šv. Jono Bosko parapijos raštinę.

dalia:  norėčiau sužinoti kokios spalvos turėtų būti krikšto žvakė?mums klebonas sakė,kad baltos nes vaškinė žvakė pagrabinė ir vaikas eidamas komunijos su šia žvake jausis nejaukiai.Tai vis dėlto ar čia turi reikšmę ir ar vaikas nebus išjuoktas?

PVK:  Nuo patyčių vaiką būtina saugoti. Yra gražių ir vaškinių (vyniotų) žvakių, papuoštų ar paprastesnių ir jos gali būti naudojamos Krikšto liturgijoj. Netgi prasmingiau, kai žvakė yra gryno vaško, o ne parafininė.

Jonas:  Kas daroma, jei dalinant šv. Komuniją,Ostija nukrenta ant žemės? Mačiau atvėjį,kai kunigas papraščiausiai paėmė nuo žemės ir įdėjo komuninę. Ar teisingai pasielgė?

Kun. Saulius Černiauskas:  Paprastai nukritusią ant žemės Ostiją kunigas turėtų padėti ant altoriaus, kad nesutepti (jei purvina) kitų ostijų ir paskui arba priimti pats arba talpinti į sakrariumą.

Darius:  Mano seneliai tuokėsi Adomynės Švč. M. Marijos bažnyčioje. Kur galėčiau pamatyti išrašus ? Gal jie yra publikuojami internete ? pavyzdžiui - www.epaveldas.lt ? jei ne, tai į ką kreiptis? Ačiū.

Kun. Saulius Černiauskas:  Kreipkitės į tos parapijos kleboną.

1-10  11-20  21-30  31-40  41-50  51-60  61-70  71-80  81-90  91-100  101-110  111-120  121-130  131-140  141-150  151-160  161-170  171-180  181-190  191-200  201-210  211-220  221-230  231-240  241-250  251-260  261-270  271-280  281-290  291-294